Aktualności

01/22/2018

Profesjonalne ochraniacze dla sportowców

Profesjonalne ochraniacze dla zawodowych sportowców

Jednym z najskuteczniejszych, lecz niestety nadal niedocenianym środkiem ochronnym w wielu dyscyplinach sportowych, jest ochraniacz jamy ustnej.

Chroni on nie tylko zęby, ale dzięki absorbowaniu i rozpraszaniu siły uderzenia zapobiega obrażeniom tkanek miękkich, uszkodzeniu stawu skroniowo-żuchwowego, złamaniu szczęki i żuchwy, a nawet zmniejsza ryzyko wstrząśnienia mózgu.  Ochraniacze te przeznaczone są dla wszystkich kategorii wiekowych.

Indywidualne ochraniacze dla sportowców charakteryzują się:

  • idealnym dopasowaniem do warunków anatomicznych
  • odpowiednim utrzymaniem w jamie ustnej (nie spadają)
  • łatwością oddychania
  • odpowiednią grubością i długością w każdym miejscu, która jest dopasowana indywidualnie (w ochraniaczach standardowych długość i grubość jest przypadkowa)
  • większą wytrzymałością
  • w porównaniu z ochraniaczem standardowym w mniejszym stopniu zakłócają mowę

Ochraniacz składa sie z dwóch części. Pierwsza – przezroczysta o grubości 2 mm, druga 4.milimetrowa warstwa występuje w różnych koloracch. Cały proces zespolenia warstw wykonywany jest próżniowym urządzeniem do techniki formowania wgłębnego.

O tym, iż nasze ochraniacze są najlepszej jakości przekonał się Karol Bedorf – mistrz wagi ciężkiej na KSW, dla którego na tę specjalną okazję wykonaliśmy indywidualny projekt.

Kolaże

W kwestii stworzenia dla siebie indywidualnego ochraniacza na zęby zaufał nam także Brazylijczyk Helder Silva ~ czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu,  złoty medalista Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie.  Tego typu ochrona uzębienia przydatna jest nie tylko w czasie mistrzowski walk w trakcie zawodów, lecz również w codziennej pracy z podopiecznymi.

Po więcej informacji na temat Heldera i jego sportowej działalności odsyłamy na fan page Bjj Via Brasil.

 

 

Formularz kontaktowy

Załącznik (opcjonalnie):

Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.