Komfortowe leczenie

Wykonujemy wszystkie podstawowe zabiegi stomatologiczne, a także wiele specjalistycznych wykorzystując nowoczesne bezbolesne metody. Stosujemy nowoczesne materiały i technologię stomatologiczną oraz odpowiednie procedury lecznicze i protetyczne przywracające funkcje i estetykę uzębienia jednocześnie dostosowując plan leczenia do możliwości finansowych pacjenta.

Czy wiesz, że najlepszą metodą utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu jest profilaktyka?

Pierwszym krokiem w leczeniu chorób zębów i przyzębia jest działanie ukierunkowane na ich zapobieganiu, czyli PROFILAKTYKA. Pozwala na utrzymanie jamy ustnej w dobrym zdrowiu i nie dopuszcza do powstania m.in. próchnicy czy zapalenia dziąseł.

Jej głównym celem jest:

 • Walka z płytką nazębną, będącą główną przyczyną rozwoju próchnicy i paradontozy,
 • Zwiększenie odporności tkanek zęba i przyzębia na bakterie i kwasy.

W Klinice RaDent wykonujemy szereg profesjonalnych zabiegów profilaktycznych, stanowiących uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Dowiedz się więcej na temat prawidłowej profilaktyki oraz higieny jamy ustnej

Czym zajmuje się periodontologia?

Periodontologia jest dziedziną zajmującą się diagnostyką i leczeniem chorób tkanek otaczających zęby ( dziąsło, kość, ozębna). Zdrowie tych tkanek jest gwarancją dobrego osadzenia zębów w szczęce i żuchwie natomiast ich zła kondycja doprowadza do rozchwiania i szybszej utraty nawet zdrowych zębów. Skala problemów periodontologicznych obecnie jest bardzo rozpowszechniona a objawy tej choroby spotyka się u dzieci, młodzieży i dorosłych. Choroby przyzębia są zakwalifikowane do grupy chorób społecznych właśnie ze względu na częstość ich występowania.

periodontologia1

Jakie są objawy chorób przyzębia? (potocznie paradontozy)

Czym zajmuje się implantologia?

Implantologia to w chwili obecnej najnowocześniejsza metoda przywracania pięknego uśmiechu w przypadku utraty zębów. Implant – jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które w związku z utratą naturalnych zębów pragną odzyskać dawny komfort, pewność siebie oraz piękny uśmiech.

implanty1

Przeczytaj na czym polega implantacja zębów i jak przebiega proces wszczepienia.

Stomatologia estetyczna

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów jest obecnie bardzo rozpowszechnionym zabiegiem w kosmetyce dentystycznej. Piękny uśmiech to dobre samopoczucie, pozytywna samoocena oraz pewność siebie każdego dnia. Białe zęby nie muszą być już odległym marzeniem, a ich wybielanie ryzykownym zabiegiem.

Czy wiesz, że współczesne metody wybielania gwarantują szybki, skuteczny i bezpieczny efekt białych zębów?

estetyczna1

Jak przygotowujemy się do zabiegu wybielania?

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania lekarz stomatolog dokładnie oceni stan jamy ustnej pacjenta i sprawdzi czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wybielania zębów.

Przed zabiegiem wybielania koniecznie należy:

 • zabezpieczyć ubytki próchnicowe opatrunkiem tymczasowym
 • oczyścić zęby z osadu i kamienia nazębnego – skaling lub piaskowanie
 • wyleczyć stany zapalne dziąseł

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

 • choroby przyzębia
 • starcie zębów
 • znaczna nadwrażliwość zębów
 • ciąża i okres karmienia

Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat metod wybielania zębów jaki stosujemy w gabinecie RaDent

Stomatologia zachowawcza

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza zajmuje się podstawowym leczeniem zębów z zachowaniem ich najbardziej naturalnego kształtu i koloru oraz przywróceniu właściwych funkcji w jamie ustnej. To dział stomatologii poświęcony leczeniu próchnicy zębów oraz nieestetycznych zmian niepróchnicowego pochodzenia.

Czy wiesz, że głównym zadaniem stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica?

Dlatego też w ramach leczenie zachowawczego w Gabinecie RaDent świadczymy dla Państwa szereg usług tj.:

 •  Zdjęcie pantomograficzne, przegląd oraz badanie stomatologiczne
 • Leczenie próchnicy
 • Wypełnienia kompozytowe
 • Rekonstrukcję zębów złamanych
 • Odbudowa zębów na wkładach z włókna szklanego

W tym celu wykorzystujemy najnowocześniejsze metody leczenia oraz materiały kompozytowe najwyższej jakości, co w połączeniu z ogromnym doświadczeniem lekarzy daje długotrwałe i bardzo estetyczne uzupełnienia.

Dowiedz się więcej na temat leczenia nadwrażliwości oraz próchnicy w gabinecie RaDent

Dentysta dla dzieci – jak ważna jest pierwsza wizyta

W Gabinecie Stomatologicznym RaDent szczególną troską otaczamy naszych najmłodszych pacjentów. Niezwykle ważne jest dla nas to, aby nasze pociechy były objęte profesjonalną opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat, dlatego dużą wagę przykładamy do edukacji i wizyt adaptacyjnych, które są niezbędne przed podjęciem właściwego leczenia. Dla dzieci wizyta u stomatologa to kolejny etap poznawania świata – odkrywania czegoś nowego, dlatego kluczem do wzajemnej współpracy jest zdobycie zaufania maluchów oraz okazanie im dużo cierpliwości i wyrozumiałości.

stomatologia_dziecieca1

Musimy pamiętać, że to właśnie rodzice odgrywają bardzo ważną rolę w podejściu dziecka do wizyt u stomatologa. Nasz wykwalifikowany personel odpowie na Państwa pytania i udzieli niezbędnych wskazówek, aby leczenie ząbków Państwa pociech przebiegało w bezstresowej atmosferze.

Dowiedz się jak wyglądają wizyty adaptacyjne u dzieci

Sedacja wziewna nie tylko dla dzieci

MASZ LĘK PRZED DENTYSTĄ?

sedacja

Zapoznaj się bliżej o dostępnej w stomatologii, bezpiecznej i przyjemnej metodzie pozwalającej zapomnieć o strachu przed leczeniem.

JAKA TO METODA?

W stomatologii najskuteczniejszą dostępną metodą uspokajania pacjentów jest stosowanie sedacji wziewnej z użyciem mieszaniny gazów w postaci podtlenku azotu oraz tlenu.

U KOGO STOSUJEMY SEDACJĘ WZIEWNĄ?

 • u osób wrażliwych na ból
 • u dzieci i dorosłych odczuwających silny lęk przed leczeniem
 • u osób niepełnosprawnych
 • u dzieci i dorosłych wymagającej specjalnej troski
 • u osób, które mają odruch wymiotny

 CZY SEDACJA JEST BEZPIECZNA?

System sedacji wziewnej wyróżnia bezpieczeństwo, niezawodność oraz łatwość obsługi potrzebnej do bezstresowego leczenia zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.

Zapoznaj się z opiniami osób, które korzystały z tej metody

DLA KOGO POLECANA?

Sedacja wziewna jest w szczególności idealna dla dzieci, w związku z czym zapraszamy rodziców z dziećmi na pierwszą wizytę adaptacyjną.

Jakie metody leczenia stosuje się w chirurgii stomatologicznej?

W obecnych czasach chirurgia stomatologiczna bardzo często stanowi część kompleksowego leczenia stomatologicznego.
Wykorzystując najnowsze technologie oraz postęp w tej dziedzinie stomatologii, gabinet RaDent proponuje państwu szereg zabiegów:

Ekstrakcje (usunięcie zębów). Postęp w stomatologii zachowawczej i chirurgii periodontologicznej pozwala nam ograniczyć usuwanie zębów do minimum.

Kiedy usuwamy zęby?

 • Których nie można wyleczyć dostępnymi metodami, gdyż zostały zniszczone przez proces próchnicowy?
 • Po urazie, nienadające się do leczenia zachowawczego i protetycznego,
 • Zakwalifikowane do usunięcia ze wskazań protetycznych lub ortodontycznych.

Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat nowoczesnej chirurgii stomatologicznej

Na czym polega Ortodoncja w stomatologii?

Jest dziedziną stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz nieprawidłowości budowy szczęki. Polega ona na diagnozowaniu stanu uzębienia, zapobieganiu i leczeniu jego dysfunkcji oraz dbaniu o prawidłowe ustawienie oraz estetyczny wygląd zębów.

Przeczytaj i dowiedz się więcej od kiedy należy podjąć leczenie wady zgryzu

Na czym polega Endodoncja?

Endodoncja (leczenie kanałowe) jest działem stomatologii zachowawczej zajmującej się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych.

Problemy endodontyczne są w 90% powodem bólu zębów. Ich bezpośrednia przyczyną jest infekcja miazgi zębowej, znajdującej się wewnątrz zęba. Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na oczyszczeniu wnętrza zęba z bakterii oraz martwych lub obumierających tkanek miazgi, zdezynfekowaniu kanałów korzeniowych a następnie na dokładnym ich wypełnieniu. W naszej klinice przykładamy szczególną wagę do leczenia endodontycznego, ponieważ jego właściwe przeprowadzenie umożliwia pacjentom zachowanie własnych zębów oraz przywrócenie im wszystkich funkcji, nawet w przypadku silnego uszkodzenia przez urazy mechaniczne lub chorobę, tak abyście mogli Państwo cieszyć się własnym (naturalnym) uśmiechem przez długie lata. Wykorzystanie zaawansowanych urządzeń, nowoczesnej techniki i materiałów daje nam w tym zakresie nieograniczone możliwości.

Przeczytaj i dowiedz się kiedy ząb wymaga leczenia kanałowego

Co ma na celu diagnostyka stomatologiczna?

Diagnostyka stomatologiczna ma na celu wykrycie wszelkich niepokojących stanów, które mogą być przyczyną wielu chorób niekoniecznie związanych ze stomatologią i wówczas lekarz stomatolog skieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Poza tym samodzielnie nie jesteśmy wstanie ocenić czy to już czas aby odwiedzić lekarza stomatologa. Niestety najczęściej podejmujemy taką decyzję jeśli odczuwamy ból zęba.

Aby uniknąć nieprzyjemnego bólu zęba odwiedzaj gabinet RaDent co 6 miesięcy. W przypadku gdy pacjent ma skłonności do szybkiego osadzenia się kamienia, który powoduje próchnicę lekarz dentysta zaleci wizyty kontrolne częściej.

Jeżeli zwlekasz zbyt długo z wizytą kontrolną u stomatologa możesz narazić się na większe komplikacje i niestety wyższe koszty leczenia stomatologicznego.

Zapoznaj się jakie oferujemy w gabinecie badania diagnostyczne

Czy uzyskasz gwarancję na swoje leczenie?

Na wszystkie usługi wykonane w gabinecie RaDent pacjenci otrzymują gwarancję. Warunkiem udzielenia gwarancji są wizyty kontrolne co najmniej 1 raz na 6 miesięcy lub ustalone indywidualnie z lekarzem dentystą prowadzącym leczenie.

Zapoznaj się z wszystkimi warunkami gwarancji usług stomatologicznych

Formularz kontaktowy

Załącznik (opcjonalnie):

Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.