Aktualności

01/02/2017

zaraźliwa próchnica

Kilka dni temu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Całowania.

Wszyscy pewnie zgodzimy się ze stwierdzeniem, że nic tak nie podnosi poziomu endorfin jak długi, słodki pocałunek.

Endorfiny nie bez znaczenia nazywane są “hormonami szczęścia” , odpowiadają bowiem za nasze znakomite samopoczucie, dobry nastrój, odczuwanie przyjemności.

Zanim jednak skusimy się na obdarowanie kogoś całusami, zadbajmy o nasze zęby! Pomoże nam to ustrzec siebie i naszych Bliskich przed najczęstszą chorobą jamy ustnej – zaraźliwą próchnicą.

radent-zdrowe-zeby-zdrowe-pocalunki-leczenie-prochnicy-dentysta-szczecinChorobę tę mogą wywołać bakterie przedostające się w trakcie pocałunku do jamy ustnej  wraz ze śliną.  Wpływają na zakwaszenie środowiska naszej jamy ustnej, co w konsekwencji prowadzi do demineralizacji szkliwa i powstania groźnej, nie tylko dla zębów, lecz dla całego ludzkiego organizmu próchnicy.

Jak łatwo się przed nią ustrzec?

~ dbaj w prawidłowy sposób o higienę jamy ustnej

~ szczotkuj zęby minimum dwa razy dziennie

~ równolegle stosuj nici dentystyczne a także płyny do płukania ust

~ pamiętaj o odpowiednio zbilansowanej diecie

~ i oczywiście nie zapominaj o regularnych wizytach w gabinecie dentystycznym; w trakcie tych przeglądów dentysta na bieżąco może kontrolować stan Twojego uzębienia oraz – w razie konieczności – szybko zareagować i zaproponować odpowiednie leczenie;

Ile czasu minęło od Twojej ostatniej wizyty kontrolnej? Jeśli więcej niż 6 miesięcy – zachęcamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

    Załącznik (opcjonalnie):

    Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.