Aktualności

08/25/2020

Infiltracja

Nowoczesna stomatologia często sięga po rozwiązania gwarantujące osiąganie oczekiwanych rezultatów terapeutycznych w sposób bezpieczny i komfortowy. Naszym Pacjentom zapewniamy skuteczność leczenia przy minimalnej ingerencji w strukturę zęba.

Poza innowacyjną laseroterapią, stosujemy wiele innych nieinwazyjnych metod, takich jak np. infiltracja.

 

Na czym polega zabieg infiltracji?

Infiltracja polega na nieinwazyjnym, bezbolesnym leczeniu przebarwień i próchnicy początkowej w obrębie szkliwa. Metoda ta pozwala na skuteczne leczenie stomatologiczne, bez niepotrzebnej ingerencji w zdrowe tkanki zęba.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu infiltracji?

– leczenie próchnicy w jej początkowym stadium,

– leczenie przebarwień, białych plam powstałych w trakcie leczenia ortodontycznego,

– minimalizowanie plam powstałych po antybiotykoterapii, stanach zapalnych oraz innych chorobach,

– porowatość szkliwa,

– demineralizacja,

– leczenie trudno dostępnej początkowej próchnicy umiejscowionej w przestrzeniach międzyzębowych,

– leczenie plam, odbarwień powstałych na skutek urazów zębów mlecznych

– estetyczne odtworzenie naturalnego koloru zęba,

– leczenie fluorozy;

W Ra-Dent Stomatologia i Protetyka do zabiegu infiltracji stosujemy preparat ICON.

Zabieg ten wymaga suchości pola zabiegowego, dlatego przed właściwym leczeniem zakładany jest koferdam. Materiał ten jest też ochroną dla dziąseł. Następnie ząb zostaje wytrawiony (zainfekowany obszar opracowuje się specjalistycznym żelem wytrawiającym). Po osuszeniu, na powierzchnię zęba nakłada się infiltrant, czyli preparat w postaci swoistej płynnej żywicy.  Żywica zabezpiecza szkliwo i powstrzymuje dalszy rozwój próchnicy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, ani mało przyjemnego i często stresującego, zwłaszcza w przypadku najmłodszych – borowania.

 

Zaleca się, aby Pacjent, przez około 7 dni po zabiegu, stosował tzw. białą dietę. Podobnie, jak w przypadku wybielania warto na jakiś czas wyeliminować ze swego menu wszelkie produkty barwiące szkliwo.

Pamiętać należy jednak, że infiltracja nie zastępuje tradycyjnego leczenia zachowawczego w przypadku próchnicy zaawansowanej. Na głębsze zmiany próchnicowe nasi lekarze proponują inne możliwości leczenia, wymagające już mechanicznego opracowania ubytku.

Zachęcamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Załącznik (opcjonalnie):

Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.