Aktualności

12/04/2015

Czy wiesz, że lakowanie zębów u dzieci jest niezbędne jak szczepienie?

Złe nawyki higienizacyjne, spożywanie dużej ilości słodyczy i zbyt rzadkie wizyty u dentysty – to tylko niektóre z wielu przyczyn fatalnego stanu uzębienia dzieci.

Stomatolodzy alarmują, że w naszym kraju u ponad 90% dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym występuje zaawansowana próchnica!

Lakowanie jest zabiegiem profilaktycznym wykonywanym w zdrowych lub prawie zdrowych zębach stałych i mlecznych. Polega ono na pokryciu specjalnym, białym lub kolorowym, preparatem – lakiem, szczelin i zagłębień w zębach. Tak zabezpiecza się miejsca prawie niedostępne do oczyszczania, tam gdzie najczęściej rozwija się próchnica. Lak szczelinowy może zawierać fluor i występować w wielu kolorach. Fluor zwiększa odporność zębów na próchnicę, nasila ich mineralizację i wzmacnia szkliwo, dzięki czemu zęby stają się bardziej odporne na działanie kwasów. Kolory dają dzieciom wiele radości i uprzyjemniają wizyty u stomatologa.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

przeczytaj kiedy i u kogo stosujemy lakowanie

Zapraszamy!

 

 

Formularz kontaktowy

    Załącznik (opcjonalnie):

    Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.