Aktualności

08/20/2018

LASEREM W AFTY

Zapewne niejednemu z nas zdarzyło się walczyć z uciążliwymi aftami. Te niewielkie, bo mierzące od 0,5 mm do około 3 cm, aczkolwiek zwykle bolesne owrzodzenia jamy ustnej charakteryzują się białym nalotem i często mylone są z pleśniawkami.

Najczęstszą przyczyną powstawania aft jest nieprzestrzeganie prawidłowej higieny jamy ustnej, a także codzienne zaniedbania i złe nawyki higienizacyjne, do których zaliczamy chociażby obgryzanie paznokci, spożywanie nieumytych owoców i warzyw, korzystanie z niedomytych sztućców.

                                                                     

Pozostałe przyczyny:

~ nieleczone choroby zębów i przyzębia

~ zalegający kamień nazębny

~ niedobór witamin ( w szczególności B12, kwasu foliowego, żelaza

~ zaburzenia w funkcjonowaniu układu immunologicznego i hormonalnego

~ alergie, zwłaszcza pokarmowe

~ czynniki genetyczne

~ zranienia śluzówki jamy ustnej (mechaniczne uszkodzenia spowodowane np.szczoteczką do zębów)

~ długotrwałe stosowanie niektórych leków

Objawy:

~ stan zapalny śluzówki, niewielkie owrzodzenia, które szybko pokrywają się białym nalotem

~ możliwe powiększenie węzłów chłonnych

~ pojedyncze lub zgrupowane owrzodzenia śluzówki

Zazwyczaj afty ustępują samoistnie po około 10 dniach. By pozbyć się bólu często sięgamy po”babcine”, domowe sposoby, np. okłady z herbaty, której składnik – tanina – działa kojąco i przeciwbólowo, czy płukanki z rumianku, szałwii). Warto też wzbogacić swoją dietę o produkty obfitujące w witaminy z grupy B, cynk, witaminy A,C. Należy zaopatrzyć się w tym czasie w dużą ilość jogurtów, owoców i warzyw (dokładnie umytych!).

My proponujemy Państwu szybszy i dużo skuteczniejszy sposób na pozbycie się uciążliwej dolegliwości. Nasz laser rozprawi się z aftami raz na zawsze.

Jest to nowoczesne i całkowicie bezpieczne narzędzie do nieinwazyjnego leczenia zmian w obrębie śluzówki jamy ustnej. Dzięki swym właściwościom dezynfekcyjnym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym laser przyspiesza gojenie owrzodzeń, niwelując ból i przynosząc natychmiastową ulgę. Wiązka lasera naświetla bezpośrednio ognisko bólowe, oszczędzając zdrowe tkanki wokół afty. Dodatkowo laser przyspiesza proces regeneracji i gojenia się tkanek i, co ważne, minimalizuje ryzyko nawrotu tej uciążliwej dolegliwości.

Terapia laserowa składa się zwykle z trzech kilkunastominutowych etapów naświetlania chorobowo zmienionych miejsc. Wizyty umawiane są co 1-2 dni. Całkowity koszt – 150 zł.

Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu. Chętnie wyjaśnimy niejasności i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

 

Formularz kontaktowy

    Załącznik (opcjonalnie):

    Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.