Aktualności

04/17/2020

Pilne interwencje stomatologiczne w czasie pandemii

Drodzy Pacjenci,

jak już informowaliśmy, na czas pandemii uruchomiliśmy pogotowie stomatologiczne. W tym momencie trzy nasze gabinety pozostają otwarte, jednakże nasz personel pozostaje do Waszej dyspozycji w  nieco ograniczonym wymiarze godzin i zakresie usług, stosując się tym samym do zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

Często zadajecie nam pytanie, czy Wasz przypadek mieści się we wspomnianym obszarze nagłych przypadków stomatologicznych.

Poniżej przedstawiamy sytuacje, w których powinniście niezwłocznie zgłosić się po specjalistyczną pomoc oraz takie, które bezpośrednio nie zagrażają Waszemu zdrowiu , a więc mogą być odłożone w czasie.

Pilne interwencje na dyżurach stomatologicznych obejmują:

🆘 urazy (ząb wybity, złamany, poważnie ukruszony)
🆘 leczenie nagłego bólu
🆘 leczenie stanów zapalnych i ropnych
🆘 niewielkie korekty protez możliwe do wykonania w gabinecie
🆘 inne problemy stomatologiczne obarczone wysokim ryzykiem powikłań

Innego typu leczenie (wymiana wypełnień, zabiegi higienizacyjne i estetyczne, leczenie implantologiczne, periodontologiczne i protetyczne) powinno zostać odroczone do momentu zmian zaleceń wprowadzonych przez Ministra Zdrowia.

🆘 Leczenie ortodontyczne ogranicza się do pilnych awarii, wizyt kontrolnych oraz zaplanowanych wcześniej założeń aparatów stałych.

Zdjęcia aparatów zostały przełożone na późniejsze terminy, co związane jest min.z zakazem wykonywania skalingów i piaskowania zębów (zabiegów przeprowadzanych zwykle tuz po zdjęciu aparatu) oraz z utrudnionym dostępem do pracowni technicznych i protetycznych wykonujących szyny retencyjne podtrzymujące efekty przeprowadzonego leczenia ortodontycznego).

🆘 Leczenie periodontologiczne – wskazane jest wykonywanie jedynie niezbędnych zabiegów, zapobiegających ciężkiemu uszkodzeniu zdrowia leczenie (stanów zapalnych, ropni, zapalenia dziąseł). Do minimum ograniczone jest maszynowe oczyszczanie zębów (skaling, piaskowanie).

🆘 Do odwołania nie wykonujemy zabiegów z użyciem sedacji wziewnej.

🆘 Skutecznym rozwiązaniem, chociażby ze względu na właściwości bakteriobójcze i odkażające, staje się w tym czasie laseroterapia stomatologiczna.

Pogotowie dentystyczne Ra-Dent zachęca do kontaktu. Jesteśmy tu dla Was, gotowi do pracy.

W nagłych przypadkach bólowych prosimy o kontakt telefoniczny:

Fila Krzywoustego 19/5 (tel. 91 48 91 163)
PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK 11.00 – 19.00
WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK 9.00 – 17.00

Fila Mickiewicza 128a/1 (tel. 91 48 96 771)
PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK 9.00 – 19.00
WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK 12.00 – 19.00

Fila Królowej Korony Polskiej 9 (tel. 91 489 67 71)
PON., WT., CZW. 12.00 – 18.30
ŚRODA  09.00 – 15.30

Formularz kontaktowy

    Załącznik (opcjonalnie):

    Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.