Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Youtube_shortcode has a deprecated constructor in /usr/home/radent/domains/ra-dent.com.pl/public_html/wp-content/plugins/youtube-shortcode/youtube-shortcode.php on line 25 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/radent/domains/ra-dent.com.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 646 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/radent/domains/ra-dent.com.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 663 RA-DENT Stomatologia i Protetyka Rafał Zawojski - Szczecin

Aktualności

08/16/2019

Profilaktyka stomatologiczna – wybarwianie płytki nazębnej

W gabinetach RaDent jednym z elementów edukacji pacjentów jest usługa polegająca na wybarwianiu niedoczyszczonej płytki bakteryjnej zalegającej na powierzchni zębów.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że płytka bakteryjna stwarza ryzyko rozwoju poważnych chorób jamy ustnej. Próchnica, zapalenie dziąseł, czy przyzębia, a nawet nowotwory – to tylko niektóre skutki zaniedbań higienizacyjnych.

Aby uświadomić i unaocznić pacjentom (zwłaszcza tym najmłodszym), że powinni bardziej przyłożyć się do codziennego szczotkowania, w czasie instruktażu używamy specjalne preparaty barwiące zalegający biofilm na odcień fioletu i błekitu. Dzięki nim biało-kremowy nalot staje się widoczny gołym okiem.

Na rynku dostepne są rózne rodzaje preparatów: tabletki, żele, płyny, gąbki.

Do użytku domowego najlepiej sprawdzają się tabletki. Po pierwsze – są łatwe w użyciu ( należy je po prostu rozgryźć i rozpuścić w ustach), a po drugie – nie wybarwiają biofilmu tak intensywnie, jak preparaty gabinetowe, dzięki czemu w prosty sposób jesteśmy w stanie pozbyć się pozostałości kolorowego osadu zwykłą szczoteczką do zębów.

 

 

Formularz kontaktowy

    Załącznik (opcjonalnie):

    Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.