Aktualności

08/02/2020

Stomatologiczna rzeczywistość w czasach pandemii.

Kochani,

czas mija, ale my wciąż mamy rękę na pulsie i nadal podchodzimy do tematu pandemii zdroworozsądkowo.

Co to oznacza w przypadku praktyki stomatologicznej?

Primo: Nieustanne przestrzeganie procedur i zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz WHO.

Secondo: Dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów i Personelu.

Terzo: Innowacyjność, czyli ciągłe inwestowanie w sprzęt podnoszący bezpieczeństwo i komfort leczenia, także w zastałej sytuacji epidemiologicznej.

Leczyć, czy nie leczyć? Oto jest pytanie…

Wielu z nas, zwłaszcza w czasie ostatnich ciężkich i skomplikowanych miesięcy związanych z ekspansją COVID-19, ma sporo wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa, a co za tym idzie zasadności rozpoczynania lub kontynuacji terapii stomatologicznej.  Nie ma się co dziwić. Koronawirus wciąż bowiem sieje popłoch, a ludzie, obawiają się zwykle nowych zagrożeń.

Na pohybel wirusowi, po raz kolejny uspokajamy i z uporem powtarzamy – z nami jesteście bezpieczni. 

Procedur dotyczących bezpieczeństwa w czasie pandemii nie ograniczamy jedynie do dbałości o dezynfekcję i sterylność w gabinetach. W codziennej pracy nie pomijamy również kwestii zagrożeń powiązanych z zabiegami obciążonymi  ryzykiem zakażenia  w związku z generowaniem dużych ilości areozoli.  Jak zapewne wiesz, COVID-19 przenoszony jest drogą kropelkową. Z tego też powodu ograniczyliśmy, do przypadków koniecznych, wykonywanie zabiegów z użyciem narzędzi rotacyjnych i ultradźwiękowych, przyczyniających się do nadmiernego rozprzestrzeniania mikrokropelek śliny.

Ale bez obaw! Nie oznacza to jednak, że w ogóle zaprzestaliśmy przeprowadzania zabiegów higienizacyjnych i profilaktycznych, do których zaliczamy np. skaling (usuwanie kamienia) i piaskowanie (likwidowanie osadu nazębnego). Nieraz podkreślaliśmy przecież, jak dużą wagę przykłada się w naszym Centrum Stomatologicznym do zagadnienia szeroko pojętej profilaktyki, której podstawą są różnego typu zabiegi wykonywane ręką profesjonalistów.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, nasi lekarze często sięgają po nowy radentowski nabytek, czyli niezawodną, bezpyłową piaskarkę AirFlow.

Ta nowoczesna piaskarka,  w sposób niezwykle komfortowy i delikatny pozwala na dokładne, całkowite usunięcie biofilmu, czyli złożonej struktury bakterii z zębów, implantów, a także tkanek miękkich. Urządzenie zapobiega, powstrzymuje i niweluje choroby przyzębia oraz zapalenia dziąseł. Jest skutecznym rozwiązaniem nawet przy znacznej nadwrażliwości zębów.

 

Moc lesera

Nasz niezawodny AirFlow nie jest jedynym urządzeniem, któremu nawet koronawirus jest niestraszny. W ekstremalnych sytuacjach idealnie sprawdza się także nieinwazyjny laser stomatologiczny LightWalker.

Technologia laserowa stała się atrakcyjną alternatywą dla klasycznego borowania, co więcej z dnia na dzień zyskuje na popularności i sukcesywnie zaczyna wypierać tradycyjne metody leczenia z użyciem wiertła.

Urządzenie to sprawdza się idealnie w pracy z dziećmi, gdyż w sytuacjach, w których liczy się precyzjaczas działania oraz bezpieczeństwo – nie ma sobie równych. Ze względu na to, iż do odwołania nie wykonujemy w naszym gabinecie zabiegów z użyciem gazu rozweselającego, proponujemy laseroterapię rodzicom, których pociechy miały zwykle przeprowadzane leczenie w sedacji wziewnej.

Zalety laseroterapii:

 • eliminacja konieczności podawania znieczulenia stomatologicznego,
 • precyzja leczenia bez ryzyka uszkodzenia zdrowej tkanki,
 • brak konieczności wytrawiania leczonego zęba,
 • właściwości dezynfekcyjne,
 • działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne,
 • brak drażniącego odgłosu wiercenia,
 • hamowanie krwawienia w obrębie pola zabiegowego,
 • przydatne narzędzie przy zabiegu frenulektomii (podcięcia wędzidełka),
 • regeneracja, przyspieszenie procesów gojenia w obrębie błony śluzowej,
 • skrócony do minimum czas trwania zabiegu, co jest dużym atutem przy leczeniu niecierpliwych maluchów,
 • zmniejszenie odczucia bólu w trakcie leczenia, spowodowane brakiem bezpośredniego kontaktu lasera z zębem;

 

Czy wiesz, że ignorowane i zaniedbywane problemy związane  uzębieniem mlecznym maja niebagatelny wpływ na kondycję zębów stałych w przyszłości? 

Innowacyjny laser LightWalker, gwarantujący nieinwazyjne, bezbolesne leczenie stomatologiczne, sprawdza się we wszystkich gałęziach sztuki dentystycznej, także w przypadku osób dorosłych. Produkt ten, mający niezwykle szerokie spektrum zastosowań, dzięki kombinacji dwóch długości fali laserowej, pozwala na terapię zarówno tkanek twardych, jak i miękkich.  Jeśli więc Twoje problemy stomatologiczne oscylują wokół leczenia zachowawczego (ubytki próchnicowe), endodontycznego (leczenie kanałowe), chorób przyzębia (paradontoza, choroby dziąseł), czy poprawy estetyki uśmiechu – szczerze rekomendujemy  laseroterapię.

 

Oszczędzaj z nami. 

Wybierając gabinet Ra-Dent, zadbasz o swoje finanse, na decyzji tej bowiem zyska także Twój portfel.

Zewsząd dochodziły nas głosy, że w wielu innych gabinetach przy płaceniu rachunku za usługę czekała na Pacjentów niemiła niespodzianka w postaci opłaty epidemiologicznej, sięgającej nawet do 300 zł. My natomiast, nie dość, że nie pobieramy opłat związanych z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, to  dodatkowo przygotowaliśmy dla Was kilka nowych, niezwykle ciekawych rozwiązań finansowych, takich jak odroczenie płatności, czy też płatności ratalne.

Szczegóły oferty stworzonej przy współpracy z firmą MediRaty znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Wierzymy, że odpowiedzialne podejście do tematu przestrzegania procedur, nie tylko w czasie pandemii, sprawi, że poczujesz się u nas w pełni bezpiecznie. Pragniemy, by zaufanie jakim nas obdarzasz zaowocowało jeszcze lepszą współpracą w przyszłości.

Formularz kontaktowy

  Załącznik (opcjonalnie):

  Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.