Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Youtube_shortcode has a deprecated constructor in /usr/home/radent/domains/ra-dent.com.pl/public_html/wp-content/plugins/youtube-shortcode/youtube-shortcode.php on line 25 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/radent/domains/ra-dent.com.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 646 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/radent/domains/ra-dent.com.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 663 RA-DENT Stomatologia i Protetyka Rafał Zawojski - Szczecin

Aktualności

08/02/2018

SZCZĘKOŚCISK

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, w jaki sposób dochodzi do szczękościsku?

Mówiąc w skrócie, szczękościsk to częściowa lub całkowita niemożność otwarcia jamy ustnej, spowodowana odruchowym skurczem mięśni stawu skroniowo-żuchwowego. Dolegliwość ta jest dosyć kłopotliwa, gdyż utrudniać może spożywanie pokarmów, czy mowę. W niektórych przypadkach pojawia się ból ucha i gardła.

        

Najczęstsze przyczyny:

~ stan zapalny w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego lub jamy ustnej

~ powikłania po ekstrakcjach zębów

~ konsekwencja nieleczonego bruksizmu

~ choroby ośrodkowego układu nerwowego (udar mózgu, guz mózgu, wylew)

~ padaczka

~ zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

~ przedawkowanie środków odurzających

~ bakteryjne zapalenie ślinianek

~ urazy, wypadki

Leczenie tegoż schorzenia wymaga, w pierwszej kolejności, określenia podstawowej choroby odpowiedzialnej za ograniczenie ruchomości żuchwy. W zależności od przyczyny, pacjent kierowany jest na badania stomatologiczne, laryngologiczne, neurologiczne lub laboratoryjne.

 

Formularz kontaktowy

    Załącznik (opcjonalnie):

    Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.