Aktualności

03/28/2019

Twój uśmiech ma znaczenie – czyli sposoby na Hollywood smile.

Z sondaży przeprowadzanych przez American Dental Association wynika, że zdrowy i szczery uśmiech ułatwia nam życie na wielu płaszczyznach.

Dlaczego? Chociażby dlatego, że według respondentów, pięknym uśmiechem można zawojować cały świat. Zwiększa on szanse na angaż i zawodowy sukces, a także ułatwia nam kontakty w życiu prywatnym.

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Sami powiedzcie, czyż nie jest tak, że po pierwszym spotkaniu z nowo poznaną osobą, bardzo często zapada nam w pamięć właśnie jej zniewalający, szczery uśmiech?

Według naukowców, najatrakcyjniejszym typem uśmiechu jest uśmiech Duchenne`a, nazwany tak na cześć dziewiętnastowiecznego francuskiego lekarza – Guillaume Duchenne`a.

Czym charakteryzuje się uśmiech Duchenne`a?
Jest sponatniczny i niewymuszony, kąciki ust unoszą się w nim w naturalny sposób, górna warga odsłania zęby, równocześnie „uśmiechają się” nasze oczy. Na przeciwległym krańcu skali znajduje się uśmiech udawany, wymuszony, taki, który nie odzwierciedla prawdziwych emocji. Uruchamiają się mięśnie wokół ust, mięśnie okrężne oczu pozostają jednak nieruchome.

Do lata pozostało kilka miesięcy. Przedwiośnie więc, to idealny czas, by zadbać nie tylko o zdrowie jamy ustnej, lecz także o estetyczny wygląd uzębienia, by nareszcie zacząć korzystać z mocy naszego uśmiechu!

Chcesz poprawić swój uśmiech? Nie jesteś zadowolony z koloru, czy kształtu swoich zębów? Marzysz, by w końcu dodać im blasku?

Ty zgłaszasz problem, my mamy narzędzia do jego rozwiązania.

Laserowe wybielanie? Porcelanowe licówki, a może po prostu profesjonalne gabinetowe oczyszczanie zębów?

Poświęć kilka minut i wybierz metodę, która w najlepszy sposób sprosta Twoim wymaganiom i pozwoli Ci zachwycić świat śnieżnobiałym uśmiechem.

Czym jest stomatologia estetyczna?  Pisząc w telegraficznym skrócie, stomatologia estetyczna to jedna z gałęzi stomatologii,  skupiająca się na poprawie wyglądu uzębienia pacjenta. Zajmuje się ona mi.in.

– rekonstrukcją braków zębowych
– korektą linii dziąseł
– poprawą kształtu zębów oraz koloru szkliwa
– niwelowaniem przebarwień

Czasami, by coś zmienić wcale nie trzeba poddawać się skomplikowanym, pochłaniającym mnóstwo czasu i pieniędzy zabiegom. Zadawalające efekty estetyczne może przynieść chociażby pozbycie się  niechcianych, wstydliwych, zalegających na zębach złogów kamienia i osadu.

Regularne profesjonalne zabiegi higienizacyjne
Badania wskazują, iż niedoczyszczona płytka nazębna może zawierać nawet 300 milionów drobnoustrojów / 1 g masy. Co więcej, już po 48 godzinach, przekształca się ona w trudny do samodzielnego usunięcia kamień nazębny, który nie tylko jest groźny dla zdrowia, lecz także sprawia, że nasze zęby wyglądają nieestetycznie.

Dlatego tak ważne, poza codzienną konsekwentną higieną jamy ustnej, są regularne wizyty na fotelu stomatologicznym, w celu poddania się profesjonalnemu czyszczeniu zębów. Zabiegi, takie jak skaling, czy piaskowanie, pomogą pozbyć się osadu i sprawią, że szkliwo naszych zębów odzyska swój naturalny kolor i  blask.

Innym, niezwykle popularnym zabiegiem,  wchodzącym w zakres działań stomatologii eststycznej jest wybielanie zębów.

W dzisiejszych czasach wybielanie jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i łatwo dostępnych zabiegów w zakresie kosmetyki dentystycznej. Piękny uśmiech to dobre samopoczucie, pozytywna samoocena oraz pewność siebie każdego dnia.
Białe zęby nie muszą być już odległym marzeniem, a ich wybielanie ryzykownym zabiegiem. Współczesna technologia oferuje nam bowiem wiele skutecznych i bezpiecznych metod na uzyskanie satysfakcjonującego nas efektu.
Jeśli więc Twoje zęby pokryte są nieestytycznymi przebarwieniami, powstałymi na skutek palenia paierosów lub straciły swoją naturalną biel przez osad z kawy, mocnej herbaty i czerwonego wina – te metody mogą Ci pomóc.

Catherine Zeta Jones preferuje sposoby naturalne. W tabloidach wyczytać można, że jej ulubioną metodą wybielania jest stosowanie do mycia zębów truskawkowego musu z dodatkiem sody oczyszczonej. Czemu nie? Może warto spróbować?

Jeżeli natomiast zależy Ci na natychmiastowym efekcie „WOW”, my proponujemy inne rozwiązania.

bije na głowę inne metody?

– daje efekty wybielania utrzymujące się nawet do trzech lat ( w przypadku osób niepalących i bezwzględnie stosujących się do zaleceń pozabiegowych),

– gwarantuje oszczędność CZASU; krótszy czas trwania zabiegu, w porównaniu z konwencjonalnymi metodami, wynika z szybszej aktywacji materiału (żelu) wybielającego,

– daje szansę na wyeliminowanie plam spowodowanych zażywaniem leków, czy fluoru,

– minimalizuje nadwrażliwość,

– zwiększa komfort i bezpieczeństwo Pacjenta w trakcie zabiegu (ze względu na wysoką gęstość energetyczną lasera i zdolność rozpraszania światła zabieg nie jest niebezpieczny dla miazgi);

Jednowizytowe wybielanie przy użyciu lampy  

Zabieg polegający na aktywacji nałożonego na szkliwo żelu wybielającego, zawierającego odpowiednie stężenie nadtlenku wodoru, poprzez użycie światła akceleratora (lampy). Na zabieg (wraz z przygotowaniem przedzabiegowym) musimy zarezerwować 60-90 min. Przy prawidłowej higienie jamy ustnej, stosowaniu się do zaleceń specjalisty i odpowiednio zbilansowanj diecie, efekt może utrzymywać się nawet do dwóch lat.

Wybielanie nakładkowe

Potrzebujesz nakładek indywidualnie wykonanych w gabinecie i specjalistycznego preparatu, o stężeniu mniejszym niż stężenie preparatów stosowanych pod okiem stomatologa. Nakładkę należy wypełnić żelem, zakładać na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Tego typu wybielanie powinno trwać od 10 do 14 dni. W czasie całego procesu, wskazane są wizyty kontrolne.

Jak widać, w ofertach usług gabinetów stomatologicznych, aż roi się od ilości metod wybielania. Warto pomyśleć jednak o umiarze. Zęby białe, niczym wnętrze muszli klozetowej? Nie polecamy. Mogą wyglądac karykaturalnie, zwłaszcza przy intensywnej, letniej opaleniźnie. W Centrum Stomatologicznym Ra-Dent pomożemy Ci wybrać metodę i poziom wybielenia, dostosowany do Twoich potrzeb i typu urody.

Dodatkowo, w trakcie konsultacji, jeśli zaistnieje taka konieczność, lekarz dentysta:

– umówi dodatkową wizytę w celu oczyszczenia zębów ze złogów kamienia i osadu nazębnego,

– wyleczy ewentualne ubytki i stany zapalne, wymieni nieszczelne wypełnienia,

– zniweluje występującą nadwrażliwość zębów, która – w większości przypadków – jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu,

–  poinformuje o procedurach zabiegowych i pozabiegowych (m.in.konieczności stosowania tzw.białej diety przez minimum 48 godzin po wybielaniu);

UWAGA: wypełnienia kompozytowe i uzupełnienia porcelanowe nie wybielają się! Należy je wymienić na jaśniejesze, gdy kolor wybielonych zębów ostecznie się ustabilizuje.

Licówki, korony porcelanowe, implanty

Z nieskrywaną zazdrością spoglądasz na białe jak perełki, ustawione „pod linijkę” zęby celebrytek? Mamy dobrą wiadomość! Ty też możesz sobie takie zafundować. Jeśli uważasz, że natura nie była dla Ciebie w tej kwestii zbyt łaskawa, poproś o pomoc specjalistę i ooddaj się w sprawne ręce zaufanego lekarza protetyka.

O tym, jak spektakularne efekty może dać dobrze przeprowadzone leczenie protetyczne, świadczą chociażby krążące w portalach plotkarskich zdjęcia popularnego aktora Toma Cruis`a, czy światowej klasy piłkarza – Christiano Ronaldo. Oceńcie sami…

           

Trapią Cię głębokie przebarwienia szkliwa? Wstydzisz się sinych, martwych, kruszących się zębów? A może po prostu nie jesteś zadowolony z ich anatomicznego kształtu?
Antidotum na powyższe bolączki mogą stać się licówki bądź korony porcelanowe.

Licówki porcelanowe – czyli cieniutkie (0,4mm-0,8mm) płatki najwyższej jakości, trwałej porcelany mocowane na przednią powierzchnię zęba. Zaletą tej metody jest minimalna ingerencja w twarde tkanki zęba, co oznacza, iż  ich przygotowanie nie wymaga znacznego szlifowania zębów. Warto podkreślić również, że w dużo mniejszym stopniu osiada na nich osad nazębny.

Licówki porcelanowe – czyli cieniutkie (0,4mm-0,8mm) płatki najwyższej jakości, trwałej porcelany mocowane na przednią powierzchnię zęba. Zaletą tej metody jest minimalna ingerencja w twarde tkanki zęba, co oznacza, iż  ich przygotowanie nie wymaga znacznego szlifowania zębów. Warto podkreślić również, że w dużo mniejszym stopniu osiada na nich osad nazębny.

Wskazania do wykonania licówek:
– trwałe, głębokie przebarwienia
– widoczne pęknięcia szkliwa, erozja
– niedorozwój szkliwa oraz zębiny
– znaczna diastema
– powodujący dyskomfort pacjenta, nieestetyczny kształt przednich zębów

Przeciwwskazania:
– bruksizm
– paradontoza
– znaczne wady zgryzu
– nieodpowiednia higiena jamy ustnej

Korony porcelanowe – dla kogo?

Te porcelanowe nakładki (czapeczki) cementuje się na oszlifowanym wcześniej zębie.  W tym przypadku mamy do czynienie z większą ingerencją w tkanki zęba, wymagane jest bowiem oszlifowanie znacznie obszerniejszej powierzchni, niż w przypadku wspomnianych wyżej licówek.
Tego typu rozwiązanie protetyczne sprawdzi się w przypadku Pacjentów, u których dentysta stwierdzi:

– ubytki szkliwa
– braki zębowe
– złamane, ukruszone zęby
– zęby osłabione, np. dużą ilością wypełnień kompozytowych
– nieznaczne zrotowanie zębów, ich nieestetyczny kształt
– znaczne starcia szkliwa

Podobnie, jak w przypadku licówek porcelanowych, zastosowanie koron może się okazać problematyczne u Pacjentów cierpiących na choroby przyzębia.

Jak zapewne zauważyliście, dróg do uzyskania zadowalającego nas uśmiechu jest wiele.
Dobry stomatolog, po przeprowadzeniu wnikliwej konsultacji i analizie problemu, pomoże Ci wybrać rozwiązanie najlepiej pasujące do Twoich potrzeb.

Wszystkich zainteresowanych zabiegami z zakresu stomatologii estetycznej zachęcamy do kontaktu. Nasz Zespół chętnie odpowie na dalsze pytania i rozwieje pojawiające się wątpliwości.

 

Pozdrawiam,

Katarzyna Jaświg RaDent Stomatologia i Protetyka

Formularz kontaktowy

Załącznik (opcjonalnie):

Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.