Aktualności

02/15/2018

WINOGRONOWE LOVE

Czy wiesz, że …

 

… winogrona mają zbawienny wpływ na dziąsła?

Pod koniec lat 90. naukowcy wyizolowali z owoców winogron unikalny bioflawonoid resveratrol, który – jak wykazały testy laboratoryjne – zapobiega m.in. rozwojowi chorób układu krążenia i serca, czy rozwojowi chorób nowotworowych.

Okazało się również resveratrol może być przydatny przy zwalczaniu chorób dziąseł, gdyż chroni tkankę kostną m.in. węglowodorami znajdującymi się w dymie tytoniowym. A jak powszechnie wiadomo, palacze są od 3 do 4 razy bardziej podatni na choroby dziąseł.

Wiele wskazuje na to, że znany z antywirusowych właściwości resveratrol, może być również pomocny przy zwalczaniu epidemii HIV i SARS.

Formularz kontaktowy

    Załącznik (opcjonalnie):

    Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.