Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Youtube_shortcode has a deprecated constructor in /usr/home/radent/domains/ra-dent.com.pl/public_html/wp-content/plugins/youtube-shortcode/youtube-shortcode.php on line 25 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/radent/domains/ra-dent.com.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 646 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/radent/domains/ra-dent.com.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 663 Gwarancja - RA-DENT Stomatologia i Protetyka Rafał Zawojski - Szczecin

Gwarancja

Zapewniamy Państwu usługi najwyżej jakości, które objęte są gwarancją!

Na wszystkie usługi wykonane w gabinecie Ra-dent pacjenci otrzymują gwarancję. Warunkiem otrzymania gwarancji na usługi stomatologiczne są obowiązkowe wizyty kontrolne co 6 miesięcy, w czasie których ma miejsce przegląd stanu uzębienia, ocena higieny jamy ustnej i profesjonalne zabiegi profilaktyczne.

Wykładnią najwyższej jakości usług stomatologicznych jest staranność przeprowadzonych zabiegów, skuteczność czynnościowa, spełnienie obiektywnych wymogów estetycznych oraz długotrwałe efekty leczenia.
Drugim warunkiem gwarancji usługi, za który odpowiada pacjent jest systematyczne dbanie o higienę jamy ustnej oraz odpowiednie użytkowanie uzupełnień bez narażania na uszkodzenia mechaniczne.

Pacjent, na wszystkie zastosowane wypełnienia, otrzymuje gwarancję na okres od 6 do 12 miesięcy, jednak żeby gwarancja działała muszą być spełnione odpowiednie warunki.
Uzyskanie gwarancji na wypełnienia uzależnione jest od stanu pozostałych zębów, które również powinny być wyleczone. Poza tym, pacjent powinien:

 • ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich,
 • co pół roku wykonać zabieg skalingu, czyli oczyszczania zębów z kamienia,
 • stawiać się na wizyty kontrolne mininimum, co 6 m-cy, na których lekarz dentysta każdorazowo oceni stan uzębienia, higienę jamy ustnej i, w razie konieczności, przeprowadzi profesjonalne zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej,

Gabinet udziela także gwarancji na zabiegi protetyczne. W tej dziedzinie gwarancja udzielana jest na okres od dwóch do pięciu lat.

Gwarancja na:

 • protezę całkowitą jest udzielana na okres maksymalnie dwóch lat (brak protezy dolnej bądź pojedynczych zębów to gwarancja jedynie na pół roku, jednak uzupełnienie braków zębowych daje przedłużenie gwarancji do dwóch lat),
 • protezę szkieletową obejmuje okres do dwóch lat (warunki do jej udzielenia są takie same jak w przypadku protezy całkowitej).

Zarówno w przypadku protezy całkowitej, jak i szkieletowej pacjent przy oddawaniu protezy musi mieć uzupełnione wszystkie braki zębowe. Kontrola jest przeprowadzana po 12 miesiącach. Na tej wizycie gwarancja jest przedłużana na okres do dwóch lat, ale pod warunkiem, że pacjent nadal posiada pełne uzębienie.

Gwarancja na uzupełnienie porcelanowe (korony, mosty) może być udzielona na okres 3 lat. Jednak i w tym wypadku pacjent, aby ją uzyskać, musi spełnić następujące warunki:

 • jeśli, oprócz uzupełnienia wykonanego przez lekarza, pacjent posiada jakieś inne ubytki, wtedy gwarancja wynosi 6 miesięcy,
 • jeżeli ubytki zostaną uzupełnione w ciągu sześciu miesięcy, wówczas gwarancja może zostać przedłużona, warunkiem jest stawianie się na wizyty kontrolne co 6 miesięcy, w czasie których ma miejsce przegląd stanu uzębienia, ocena higieny jamy ustnej i profesjonalne zabiegi profilaktyczne,
 • jeżeli braki nie zostaną uzupełnione w ciągu sześciu miesięcy, to wtedy gwarancja nie zostaje przedłużona.

Gwarancja trwałości implantów

Tytan jest materiałem całkowicie biozgodnym. W nowoczesnej medycynie wykonywana jest z niego większość endoprotez np. płytki zespalające i śruby kostne, elementy protez stawów, obudowy rozruszników serca. Tytan jest w pełni akceptowany przez ludzki organizm, to znaczy, że nie dochodzi do odrzutu wszczepu z tytułu użytego materiału.

Mimo, że nie jest możliwe ustalenie za pomocą współczesnej diagnostyki potencjalnych zdolności gojenia tkanki kostnej i dziąsła, to wskaźnik powodzenia zabiegów implantacji jest, jak na medycynę, bardzo wysoki. Statystyka podaje tylko 0,5% przypadków powikłań po zabiegu.

W chwili obecnej nie ma już mowy o fazie eksperymentów – technika implantacji jest tak dopracowana, że po dokładnym zdiagnozowaniu oraz prawidłowo i sprawnie wykonanym zabiegu możemy liczyć na 100% powodzenie.

Przy prawidłowej higienie po 10 latach 95% implantów tkwi mocno w kości .

Gwarancja nie obejmuje:

 • prac tymczasowych (korony tymczasowe, protezy natychmiastowe, które trzeba po kilku miesiącach podścielić),
 • prac, które zostały wykonane na wyraźne życzenie pacjenta, a przy których został on poinformowany o ograniczonej gwarancji lub jej braku,

Nie podlegają gwarancji uszkodzenia powstałe w wyniku:

 • nieprzestrzegania wizyt kontrolnych
 • niedostatecznej higieny jamy ustnej
 • nieprzestrzegania zaleceń lekarza
 • urazów mechanicznych
 • naturalnego zaniku tkanek (kość, przyzębie)
 • współistniejących chorób (osteoporoza, cukrzyca, stany po chemio- lub radioterapii)
 • korekt uzupełnień protetycznych poza gabinetem

W GABINECIE RA-DENT NIE ZAPŁACISZ ZA WIZYTĘ KONTROLNĄ.

Formularz kontaktowy

  Załącznik (opcjonalnie):

  Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.