Stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów jest obecnie bardzo rozpowszechnionym zabiegiem w kosmetyce dentystycznej. Piękny uśmiech to dobre samopoczucie, pozytywna samoocena oraz pewność siebie każdego dnia. Białe zęby nie muszą być już odległym marzeniem, a ich wybielanie ryzykownym zabiegiem. Współczesne metody wybielania gwarantują szybki, skuteczny i bezpieczny efekt białych zębów.
estetyczna1

 

Indywidualnie do Państwa potrzeb w Klinice Stomatologicznej Ra-Dent stosujemy trzy sposoby wybielania zębów:

 • profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym z użyciem preparatów i lampy wybielającej BEYOND,
 • wybielanie nakładkowe (tzw. domowe wybielanie zębów)
 • wybielanie zębów martwych (wybielanie zębów po leczeniu kanałowym)

Wszystkie polegają na zastosowaniu bezpiecznych preparatów chemicznych, które wnikając w strukturę zęba likwidują przebarwienia i rozjaśniają szkliwo oraz zębinę. Nawet martwe, bardzo ciemne zęby można w znacznym stopniu rozjaśnić.

Przygotowanie do zabiegu wybielania

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania lekarz stomatolog dokładnie oceni stan jamy ustnej pacjenta i sprawdzi czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wybielania zębów.

Przed zabiegiem wybielania koniecznie należy:

 • zabezpieczyć ubytki próchnicowe opatrunkiem tymczasowym
 • oczyścić zęby z osadu i kamienia nazębnego – skaling lub piaskowanie
 • wyleczyć stany zapalne dziąseł

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

 • choroby przyzębia
 • starcie zębów
 • znaczna nadwrażliwość zębów
 • ciąża i okres karmienia

Wybielanie nakładkowe

To sprawdzona, bezpieczna, najmniej inwazyjna metoda skutecznego wybielania zębów. Polega ono na zastosowaniu żelu do wybielania, który aplikuje sie za pomocą indywidualnych nakładek (które wykonujemy w laboratorium protetycznym po uprzednim pobraniu wycisków). Są one miękkie, bezbarwne oraz idealnie dopasowane do łuków zębowych pacjenta. Opalescence do wybielania nakładkowego jest to żel, którego czynnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu – bezpieczny związek chemiczny, który przez dziesięciolecia używany był jako środek do dezynfekcji jamy ustnej, a obecnie umożliwia wybielania zębów ludziom na całym świecie.

Wybielanie nakładkowe pacjent przeprowadza w domu sam. Nakładkę należy wypełnić żelem wybielającym, zakładać na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Wybielanie trwa od 10 do 14 dni. Podczas i po jego przeprowadzeniu, odpowiednio do zaleceń lekarza, należy zgłaszać się na wizyty kontrolne.

estetyczna3OLYMPUS DIGITAL CAMERA estetyczna 4

Wybielanie lampą BEYOND – jednowizytowe

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie to zabieg estetyczny. Jego fenomenalny efekt w naszej klinice zapewnia lampa wybielające BEYOND. To jednorazowy zabieg, polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Zabieg BEYOND jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybieleniu nie stają się “bardziej chłonne” dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życia pacjenta. Efekt pozostaje widoczny przez 2 lata. Cały zabieg trwa ok. 1 godz. Jest to najbardziej efektywna metoda wybielania.

Zaletami wybielania BEYOND w gabinecie:

 • szybki czas wykonania zabiegu,
 • osiągniecie natychmiastowego efektu wybielenia zębów,
 • bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu w gabinecie przez lekarza stomatologa i personel medyczny.

 

Formularz kontaktowy

Załącznik (opcjonalnie):

Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.