Nieinwazyjne leczenie chrapania

Czy wiesz, że….

… natężenie dźwięku chrapania może dochodzić do poziomu nawet 100 decybeli, co przyrównać można do przeraźliwego odgłosu piły łańcuchowej? Co więcej, badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców wskazują, iż przypadłość ta wpływa negatywnie nie tylko na funkcjonowanie osób chrapiących, lecz także rzutuje na jakość życia ich partnerów, zabierając im nawet 2 lata snu!

Chrapanie to schorzenie należące do grupy nocnych zaburzeń oddychania, czyli – innymi słowy- patologii niekorzystnie wpływających na jakość naszego snu. W głównej mierze jest ono wynikiem nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych.

W centrum stomatologicznym Ra-Dent, dzięki laserowi LightWalker, mamy możliwość przeprowadzenia nieinwazyjnej, bezpiecznej, a co najważniejsze skutecznej terapii, której efektem jest poprawa jakości życia pacjenta.

Fot.freepika

PRZYCZYNY SCHORZENIA

Istnieje wiele przyczyn chrapania. Krzywa przegroda nosowa, anomalia w budowie dróg oddechowych, czy powiększone migdałki to tylko niektóre z nich.

W związku z tym, aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu, niezbędne jest odbycie wcześniejszej konsultacji laryngologicznej, w celu wykluczenia nieprawidłowości w budowie anatomicznej lub innych problemów laryngologicznych, gdyż laseroterapia sprawdza się głównie przy zwiotczeniu podniebienia miękkiego oraz innych struktur gardła lub przeroście języczka.

Na czym polega metoda NightLase?

Mówiąc ogólnie – ta innowacyjna metoda, polegająca na zastosowaniu powierzchniowego światła lasera, zmniejsza amplitudę chrapania. Wiązka laserowa w sposób bezpieczny i delikatny rozgrzewa tkankę miękką podniebienia i języczka, co prowadzi do kontrakcji kolagenu, a tym samym zwiększenia sprężystości tkanki.

PROCEDURA KROK PO KROKU

1. konsultacja laryngologiczna

2. bezpłatna konsultacja stomatologiczna pod kątem laseroterapii w gabinecie Ra-Dent

3. trzyetapowy zabieg laserem LightWalker

Ta innowacyjna metoda, polegająca na zastosowaniu powierzchniowego światła lasera, zmniejsza amplitudę chrapania. Wiązka laserowa w sposób bezpieczny i delikatny rozgrzewa tkankę miekką podniebienia i języczka, co prowadzi do kontrakcji kolagenu, a tym samym zwiększenia sprężystości tkanki.

Procedura nieinwazyjnego leczenia chrapania sklada się z trzech osobnych zabiegów umawianych przez lekarza najczęściej w odstepach 2-3.tygodniowych. Czas trwania pojedynczego zabiegu waha się od 30 do 60 minut. Leczenie nie wymaga warunków ambulatoryjnych ani dluższej hospitalizacji. Efekty widoczne juz po pierwszym etapie terapii.

Rezultaty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy. W przypadku stwierdzenia nawrotów chrapania należny przeprowadzić kolejną sesję zabiegową.

Najpoważniejsze skutki chrapania:

  1. Niedotlenienie w trakcie snu.
  2. Niespokojny, przerywany sen i związane z tym faktem zmęczenie w ciągu dnia.
  3. Problem z koncentracją.
  4. Cukrzyca.
  5. Przewlekłe bóle głowy.
  6. Spadek libido.
  7. Problemy z krążeniem.
  8. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu.
  9. Nadciśnienie tętnicze.

NightLase to:

~ nieinwazyjna metoda zapobiegająca powikłaniom zdrowotnym

~ sposób na podniesienie jakość snu

~ bezbolesna terapia niewymagająca zastosowania znieczulenia

~ procedura, której efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu

~ delikatność zabiegu połączona z kliniczną skutecznością

Bywasz zmęczony z powodu niespokojnego i przerywanego wielokrotnie w ciągu nocy snu?

Fot.freepika

Chrapanie spędza Ci sen z powiek i jest tak uciążliwe, że wpływa nie tylko na Twoje zdrowie, lecz także na relacje z bliskimi? A może zmęczenie i bóle głowy w ciągu dnia obniżają efektywność i wydajność Twojej pracy?

Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, zachęcamy do wypróbowania laseroterapii.

Umów wizytę już dziś.

Formularz kontaktowy

Załącznik (opcjonalnie):

Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.