Leczenie bez bólu

Dzisiaj dentysta już nie musi kojarzyć się z bólem

W naszej Klinice stosujemy wiele nowoczesnych metod znieczulania bólu oraz leczenia stomatologicznego.

Dzięki znieczuleniu z użyciem strzykawki typu Cito-Jet unikamy bólu i niwelujemy lęk. Urządzenie to pozwala na doskonałe znieczulenie obszaru wokół zęba, przy użyciu mniejszej ilości środka znieczulającego niż w przypadku tradycyjnej techniki. W przypadku Pacjentów dotkniętych fobią stomatologiczną (dentofobia) stosujemy sedację wziewną gazem rozweselającym lub proponujemy laseroterapię przy użyciu najnowszej generacji lasera LightWalker.

Bezbolesne i komfortowe metody leczenia w stomatologii

W naszym gabinecie szczególną wagę przywiązujemy do tego aby zminimalizować ból w czasie leczenia zębów. Jest kilka metod oczyszczania zębów z próchnicy. Każda ma swoje plusy i minusy.

Jaka metoda leczenia zębów jest najlepsza dla Ciebie?

Piaskarka abrazyjna – oczyszcza ubytki sprężonym powietrzem i drobinkami materiału ściernego (“piasku”). Sprężone powietrze uderza drobinkami materiału ściernego i usuwa chore tkanki zęba. Metoda jest bezbolesna i szybka.
Sedacja wziewnaW stomatologii najskuteczniejszą dostępną metodą uspokajania pacjentów jest stosowanie sedacji wziewnej z użyciem mieszaniny gazów w postaci podtlenku azotu oraz tlenu. System Sedacji wziewnej wyróżnia bezpieczeństwo, niezawodność oraz łatwość obsługi potrzebnej do bezstresowego leczenia zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Sedacja wziewna jest w szczególności idealna dla dzieci w związku z czym zapraszamy rodziców z dziećmi na pierwszą wizytę adaptacyjną.

Szwedzki żel Carisolv – oczyszczamy ubytek rozpuszczając próchnicę żelem i następnie usuwamy ją stopniowo narzędziami ręcznymi. Polecana dla osób bojących się bólu, zastrzyków i dźwięku borowania. Jednak nie zawsze można ją stosować i jest stosunkowo czasochłonna i droższa aniżeli standardowe wiercenie. Jest jednak dobra dla dzieci, aby przyzwyczaiły się do wizyt w gabinecie.

Metoda klasyczna czyli tzw. borowanie, wiercenie.
Aby uniknąć bólu wykonujemy je w znieczuleniu miejscowym, stosujemy szybkoobrotowe wiertarki turbinowe chłodzone wodą, co chroni ząb przed przegrzaniem, nie powoduje pylenia (ważne dla alergików) i brzydkiego zapachu spalenizny. Jest to metoda szybka i niedroga.

Znieczulenie miejscowe – stosujemy nowoczesne i skuteczne znieczulenia, które można stosować również u alergików. U osób szczególnie wrażliwych smarujemy miejsce wkłucia żelem znieczulającym.

Znieczulenie ogólne – narkoza – jeżeli ktoś panicznie boi się wizyty u stomatologa i inne metody zawiodą można leczyć zęby w narkozie.

Niestety, na co dzień nie praktykujemy tego typu znieczulenia w naszym gabinecie. Jest ono dosyć problematyczne  i – według naszej opinii – powinno być przeprowadzane wyłącznie  w placówkach dysponujących  kompletnym zapleczem anestezjologicznym.

Poniżej przedstawiamy kilka problematycznych kwestii związanych z narkozą:

  • lekarz nie ma kontaktu z pacjentem – czasem aby ocenić stan zęba trzeba zapytać pacjenta
    np. czy czuje zimno lub opukiwanie zęba.
  • wizytę należy przygotować – konieczna jest obecność anestezjologa oraz osoby towarzyszącej pacjentowi, który musi być na czczo.
  • należy w miarę możliwości wyleczyć wszystkie zęby podczas jednej narkozy, z czym wiąże się większy jednorazowy wydatek
  • sam zabieg jest wykonywany w trudnych warunkach – łatwiej o niepowodzenie leczenia

Umawiając się na wizytę stomatologiczną powiedz o swoich lękach, a my podpowiemy, która metoda w twoim przypadku jest najlepszym rozwiązaniem.

Formularz kontaktowy

Załącznik (opcjonalnie):

Na podstawie art 9 ust 2 RODO i ustawy z dn. 10.05.2018 r. DZ.U z dn. 24.05.2018 poz. 1000 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji na temat polityki prywatności firmy na naszej stronie. Administratorem danych osobowych jest Ra-Dent Stomatologia-Protetyka Rafał Zawojski.